ÚČINKUJÚCI

WOLFHARD MARGIES

Wolfhard Margies pôsobí ako hlavný pastor zboru Gemainde auf dem Weg (Spoločenstvo na ceste) v Berlíne,  kde žije spolu so svojou manželkou Christou. Narodil sa v roku 1938, vyštudoval medicínu, následne získal odbornosť vo vnútornej medicíne a špecializáciu v psychoterapii. Je autorom viacerých kníh, ktoré sa zaoberajú prevažne teologickými a psychoterapeuticko-pastoračnými témami.

Wolfhard Margies ako jeden z mála rečníkov popisuje prepojenie duchovného pohľadu na človeka založeného na Biblii s psychologickými a terapeutickými poznatkami. Vďaka hľadaniu, modlitbe a zjaveniu Ducha Svätého vybudoval koncept, ktorý prepája psychologické a psychiatrické poznatky s kresťanským učením, v ktorom sa počíta s pôsobením Božej moci a jeho lásky, skrze Ducha Svätého. Zameriava sa teda na duchovnú, duševnú aj telesnú rovinu, a môže byť zárodkom niečoho, čo vo svete zatiaľ takmer neexistuje a dalo by sa nazvať kresťanská psychoterapia.  

O minulých konferenciách s W. Margiesom sa môžete dočítať v blogoch po kliknutí na tento odkaz.

Video záznam z prednášky Wolfharda Margiesa na Konferencii pre kresťanských služobníkov 2015 si môžete pozrieť po kliknutí sem.

 

MARTINA POLOHOVÁ

Martina Polohová je zakladateľkou ZŠ Narnia v Banskej Bystrici, kde bola niekoľko rokov riaditeľkou a momentálne je zástupkyňou zriaďovateľa školy.  Okrem učenia jej na srdci leží hlavne kresťanské poradenstvo, ktoré vníma ako prirodzený nástroj evanjelizácie. Založila kresťanské poradenské centrum "Ja som" v Banskej Bystrici, ktorého je riaditeľkou.  Je vydatá, s manželom Slavom majú dvoch synov.  Jej manžel je kazateľom Zboru Cirkvi bratskej v Banskej Bystrici, v ktorom spoločne slúžia.

Martina Polohová bude mať na Konferencii pre služobníkov seminár na tému ADHD diagnózy u detí.

Porucha pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou (Attention Deficit Hyperactivity Disorder - ADHD) je zdravotný stav charakteristický pretrvávajúcou neschopnosťou sústrediť sa a/alebo hyperaktivitou – impulzívnosťou a postihuje milióny tak deti ako aj dospelých.

Jedinci s poruchou ADHD majú problémy so sústredením, s tým ako ostať pokojní, a ako kontrolovať svoje nálady. Veľmi rýchlo sa začnú nudiť, pričom sú nepokojní a roztržití. Kvôli svojmu často rušivému správaniu v škole, doma alebo medzi priateľmi je pre ľudí postihnutých touto poruchou ťažké zapájať sa do rôznych aktivít. Dôsledkom týchto symptómov sa deťom a adolescentom v škole nedarí alebo dokonca neprospievajú, a to aj napriek priemernej alebo nadpriemernej inteligencii. Navyše, väčšina jedincov s poruchou ADHD nie je schopná spriateliť sa alebo si udržať priateľov a cítia sa osamelo a nepochopení.

 

HANY SORYAL a RAMSES GIRGIS

 

Sú riaditeľmi spoločnosti Global Thrive Group a ich víziou je, aby národy prospievali a napĺňali povolanie a potenciál, pre ktorý boli stvorené, aby boli hodným dedičstvom Ježiša Krista. Venujú sa formácii lídrov a poskytujú odborné konzultácie pre podnikateľov. V roku 2018 spustili letnú školu Global Leadership Symposium. Hany Soryal niekoľko rokov slúžil spoločne s Rickom Joynerom, zakladateľom Morning Star ministries. Momentálne Hany a Ramses vnímajú povolanie pre službu na Slovensku. Vo svojom seminári nám povedia viac o vízii Vidím nové Slovensko.

 

ELIŠKA MADŽOVÁ

Bude prednášať na tému: Príťažlivosti k rovnakému pohlaviu. Úplne na začiatku bola prosba. „Pomôž mi, poraď mi, ja už neviem, čo mám robiť!?" Na Mgr. Elišku Madžovú sa s ňou asi pred tridsiatimi rokmi obrátil jej známy prežívajúci homosexuálne sklony potom, čo sa rozišiel s x-tým partnerom. Iný by asi na jej mieste povedal – bohužiaľ, neviem ako – a tým by to pre neho skončilo. No ona sa kvôli tomu, že chcela pomôcť a poznať odpoveď, rozhodla dokonca vyštudovať sociálnu prácu na pedagogickej fakulte, ktorú ukončila diplomovkou práve na tému homosexuality. Dnes je tak už dlhé roky predsedníčkou občianskeho združenia Rieky, ktoré sa venuje ľuďom s homosexuálnym cítením.

PROGRAM 

Začiatok: 4. 4. 2019 o 18:00  (štvrtok)

(registrácia od 17:00)

Záver: 7. 4. 2019 o 13:00  (nedeľa)

Miesto: Ranč Kráľova Lehota, Svarín 400

Podrobný program konferencie nájdete po kliknutí sem.

KONFERENČNÝ POPLATOK

  • 100 € / 2 800 CZK

Poplatok zahŕňa stravu a ubytovanie (od štvrtka večera do nedele obeda) a konferenčný poplatok.  

Spôsob úhrady

  • prevodom na účet v SR: 1503586351/0200, var. symbol 042018, do poznámky uveďte: meno a priezvisko; IBAN: SK3902000000001503586351; Adresa: Mládež pre Krista-Slovensko, Pavlovičovo nám. 45, 080 01 Prešov
  • prevodom na účet v Čechách: 228069709/0300, var. symbol 042018, do poznámky uveďte: meno a priezvisko

PRIHLÁŠKA

PRIHLASOVACÍ FORMULÁR

Zásady ochrany osobných údajov

Po odoslaní prihlášky vám príde potvrdzujúci mail o jej prijatí. Ak mail nedostanete skontrolujte si spam, ak ho nenájdete ani tam, odošlite prihlášku ešte raz.

Prihláška je akceptovaná po vyplnení prihlasovacieho formuláru a úhrade registračného poplatku, do 5 dní od odoslanie prihlášky.

UBYTOVANIE

Ubytovanie pre účastníkov zabezpečujeme na Ranči Kráľova Lehota, prípadne v blízkych ubytovacích zariadeniach, ak kapacita ranča nepostačuje pre ubytovanie všetkých účastníkov.

Upozornenie!

Na tento pobyt nie je možné prísť so zvieratami (psy, mačky, králiky a pod).

Prosíme vás, zoberte si so sebou prezúvky.

DOPRAVA

Ranč Kráľova Lehota je vzdialený 4,5 km od obce Kráľova Lehota. Vlakové a autobusové spojenie je len do obce Kráľova Lehota, ďalej je potrebné pokračovať autom.

V prípade, že potrebujete odvoz z Kráľovej Lehoty na Ranč, kontaktujte pred príchodom do Kráľovej Lehoty personál Ranča na telefónnom čísle +42144 522 14 70. Zabezpečia vám dopravu autom. Príspevok na jednu cestu autom je 2 €/auto.

Lokalizácia miesta
GPS: 49.01232,19.847399

 

KONTAKT

Email: novadna@mpks.sk

Upozornenie!

V deň začiatku podujatia nás v prípade potreby kontaktujte na tel. čísle Ranča Kráľova Lehota: +42144 522 14 70

Jazdenie na koňoch

Počas všetkých akcií na Ranči v Kráľovej Lehote vám ponúkame možnosť jazdenia na koňoch. Ak sa prihlasujete na akcie organizované MPKS a máte túžbu jazdiť na koňoch, napíšte to do poznámky v prihlasovacom formulári.

KAPELY

TIMOTHY

 

LYDKA RIŠOVÁ                                                 
BENJAMÍN BEŇA BAND              JAMES EVANS BAND                                                    

 

 

 

 

Ďalšia konferencia pre kresťanských služobníkov sa uskutoční 10. až 13. októbra 2019 na Ranči v Kráľovej Lehote.

Navštívia nás mesiánski Židia zo zboru KEMO v Kyjeve, ktorí nás povedú do uctievania v štýle RETREAT a prednášať budú na tému BOŽIE SVIATKY.