Znovu po roku je tu ďalšia Konferencia pre kresťanských služobníkov.

Nejaký čas sme sa zameriavali na to, aby sme sa naučili slúžiť iným a popritom bolo slúžené aj nám. A to je velmi dôležité. Uvedomujeme si, že sa potrebujeme posunúť ďalej a že jedným z ovocí Ducha Svätého je RADOSŤ a radosť prináša pohodu do života, ale aj služby. Tam kde je radosť, tam je uvolnená atmosféra a kto tam príde, tak sa tam cíti dobre. Božie slovo hovorí, ze radosť Pánova je mojou silou. Priťahuje to iných a odzbrojuje to zlého.
Starosti, ktoré máme, nám mnoho krát beru silu a prichádza skľúčenosť. Ale Pán Boh túži po tom, aby sme žili radostný život plný nádeje, v ktorom dokážeme rozdávať lásku a radosť iným. Lebo Božie kráľvstvo je kráľovstvom pokoja, lásky a radosti.

Túto konferenciu sme zamerali na to, aby sme počas nej vstúpili do radosti a naučili sa radosť prijímať do svojho života, čerpať z nej, ale aj rozdávať ju iným. Preto sme pozvali Mesiánskych židov z Ukrajiny, ktorých bohoslužby su zamerané na to, aby sa radovali v Božej prítomnosti.

Týmto vás chceme pozvať: príďte sa spolu s nami učiť vstupovať do radosti a prejavovať ju spolu s mesiánskymi židmi, ktorých spôsob je trochu iný ako náš, ale môže nám otvoriť nový obzor radostného uctievania Pána Ježiša Krista. Konferencia sa koná na Ranči v Kráľovej Lehote

Kyjevský hebrejský mesiánsky zbor

Kyjevský hebrejský mesiánsky zbor sa zrodil po festivale hebrejskej hudby a umenia, organizovanom misiou „Počuj Izrael" (Jonathan Bernis), ktorý sa uskutočnil na Ukrajine v roku 1994. Od prvých dní založenia je rabínom (pastorom) zboru Boris Saulovič Grisenko, podpredseda Medzicirkevnej Rady Ukrajiny, čestný doktor teológie CLST (Christian Life School of Theology). V súčasnosti  má KHMZ okolo 1 600 členov Hebrejov aj Nehebrejov, ktorí prijali Ješuu Mesiáša (Ježiša Krista) za svojho Pána. Cieľom činnosti zboru je prebudenie hebrejského národa a šírenie hebrejskej mesiánskej vízie po celom svete.

Rečníci: Andrej Lugovsky a Ruslan Romaniuk

Andrej Lugovsky je jeden z pastorov mesiánskeho zboru KEMO v Kyjeve. Ruslan Romaniuk je pastorom mesiánskeho zboru v meste Vinica.

Kapela Knafaim + tanečníci

Semináre

Zdeněk Dávid

Zdeňek je muž, ktorý prešiel neľahkou životnou cestou podnikateľa i služobníka. Cez krach došiel k víťazstvu a dnes svedčí o víťaznom živote, ktorého mottom je "Radosť Pánova je mojou silou."

  

Ďalšie semináre doplníme čoskoro.

Témy konferencie

1. Radosť Pánova je v nás skrze Sv. Ducha
2. Radosť zo spasenia
3. Radosť v skúškach
4. Radosť v prenasledovaní
5. Radosť v Božej prítomnosti
6. Radosť z Božieho požehnania
7. Modlitby proti antisemitizmu
8. Radostné očakávanie 2. príchodu Pána Ježiša

PROGRAM 

Začiatok: 12. 4. 2018 o 18:00  (štvrtok)

(registrácia od 17:00)

Záver: 15. 4. 2018 o 13:00  (nedeľa)

Miesto: Ranč Kráľova Lehota, Svarín 400

KONFERENČNÝ POPLATOK

  • 1. - 28. 2. 2018: 80 € / 2 240 CZK
  • 1. 3. - 6. 4. 2018: 90 € / 2 520 CZK

Poplatok zahŕňa stravu a ubytovanie (od štvrtka večera do nedele obeda) a konferenčný poplatok. Výška ceny sa vypočítava na základe dátumu zaplatenia poplatku, nie dátumu prihlásenia.

Jednodňové vstupné

  • Piatok: 30 €
  • Sobota: 30 €
  • Nedeľa: 20 €

Jednodňové vstupné na konferenciu zahŕňa konferenčný poplatok a stravu, ale nezahŕňa ubytovanie. Aj keď prídete iba na jeden deň, kvôli strave je nutné sa naň prihlásiť vopred cez prihlasovací formulár. Do poznámky prosím uveďte, na ktorý deň sa prihlasujete.

Spôsob úhrady

  • prevodom na účet v SR: 1503586351/0200, var. symbol 042018, do poznámky uveďte: meno a priezvisko; IBAN: SK3902000000001503586351; Adresa: Mládež pre Krista-Slovensko, Pavlovičovo nám. 45, 080 01 Prešov
  • prevodom na účet v Čechách: 228069709/0300, var. symbol 042018, do poznámky uveďte: meno a priezvisko

PRIHLÁŠKA

Prihlasovanie je ukončené.

Po odoslaní prihlášky vám príde potvrdzujúci mail o jej prijatí. Ak mail nedostanete skontrolujte si spam, ak ho nenájdete ani tam, odošlite prihlášku ešte raz.

Prihláška je akceptovaná po vyplnení prihlasovacieho formuláru a úhrade registračného poplatku.

Zrušenie prihlášky

Ak sa rozhodnete zrušiť svoju prihlášku informujte nás o tom, čo najskôr na našej mailovej adrese novadna@mpks.sk

Stornopoplatok za zrušenie prihlášky je 30 €. Pri zrušení prihlášky po uzavierke sa poplatok nevracia, preto skúste si nájsť za seba náhradu.

UBYTOVANIE

Ubytovanie pre účastníkov zabezpečujeme na Ranči Kráľova Lehota a v blízkych ubytovacích zariadeniach, pretože kapacita ranča nepostačuje pre ubytovanie všetkých účastníkov.

Preto prosíme, počítajte s tým, že môžete byť počas akcie ubytovaný aj na týchto miestach:
Zemiansky dom (obec Kráľova Lehota)
Štroblova vila (Kráľova Lehota)

Upozornenie!

Na tento pobyt nie je možné prísť so zvieratami (psy, mačky, králiky a pod).

Prosíme vás, zoberte si so sebou prezúvky.

DOPRAVA

Ranč Kráľova Lehota je vzdialený 4,5 km od obce Kráľova Lehota. Vlakové a autobusové spojenie je len do obce Kráľova Lehota, ďalej je potrebné pokračovať autom.

Keď potrebujete odvoz z Kráľovej Lehoty na Ranč, kontaktujte po príchode do Kráľovej Lehoty personál Ranča na telefónnom čísle  +42144 522 14 70. Zabezpečia vám dopravu autom. Príspevok na jednu cestu autom je 2 €/auto.

Lokalizácia miesta
GPS: 49.01232,19.847399

 

KONTAKT

Email: novadna@mpks.sk

Upozornenie!

V deň začiatku podujatia nás v prípade potreby kontaktujte na tel. čísle Ranča Kráľova Lehota: +42144 522 14 70

Ďalšie kapely

TIMOTHY                                                                                       ZION

                          

Jazdenie na koňoch

Počas všetkých akcií na Ranči v Kráľovej Lehote vám ponúkame možnosť jazdenia na koňoch. Ak sa prihlasujete na akcie organizované MPKS a máte túžbu jazdiť na koňoch, napíšte to do poznámky v prihlasovacom formulári.

Cenník jazdenia

5 minút: 3 €
10 minut 5 €
30 mimút 10 €
60 minút 15 €