Nová DNA - praktické poradenstvo

11. - 14. 3. 2020

Termín upresníme podľa vývoja pandemickej siutácie.

Nová DNA poradenstvo

TÉMA: Úskalia vo výchove detí

online prenos

Pozývame vás na 4-dňové pobytové podujatie spojené so službou vnútorného uzdravenia. Súčasťou podujatia sú prednášky, diskusie, osobné modlitby, priestor pre oddych a relax v peknej prírode Nízkych Tatier.

V porovnaní s minulosťou čelí súčasná rodina oveľa väčším výzvam a z toho vyplýva, že náročnejšou sa stáva aj výchova detí. No zároveň staršia a najstaršia generácia s úsmevom dodáva: „my sme s prehľadom bežne vychovali 4-5 detí a poučky typu: dieťa nesmie sedieť v rodine na tróne sme neriešili”

Formálne role otca a matky ostávajú, podstatne sa však menia podmienky a prejavy týchto úloh – funkcií. Príčin zmien je veľa – súvisia viac s tým, čo sa deje mimo rodiny, než s tým, čo rodina prežíva vo vnútri. 

Demokratizácia rodinných vzťahov je narušená, patriarchálne usporiadanie sa stáva minulosťou, do rodín vstúpil mobil, počítač; 24% detí sa rodí mimo manželstva, absentuje skoré osamostatnenie chlapcov, rozvody, vzťahy v rodine sú menej pripútané ako v minulosti, je tu strata kontinuity generácii, atď. Vplyv vstupu počítačov do rodín, rodinných vzťahov a do výchovy je silný a dôsledky nepredvídateľné. Deti trpia rôznymi poruchami správania a rodičia mnohokrát nevedia ako týmto situáciám čeliť. Aj o týchto a mnohých ďalších oblastiach v úskaliach vo výchove detí sa budeme zaoberať na praktickej Novej DNA. 

Zároveň budeme v osobných poradenstvách na modlitbách predkladať vaše problémy Pánu Bohu, o ktorom veríme, že má riešenie pre každý problém.

TÉMY VÍKENDU

Informácie prienesieme čoskoro.

PROGRAM

Miesto: Ranč Kráľova Lehota

  • registrácia:  17:00 (štvrtok)

  • začiatok:  18:00 (večera), 19:30 (program)

  • záver: 13:00 (po obede)

Program obsahuje dve prednášky denne, na ktoré nadväzuje diskusná skupinka. V programe je vytvorený priestor pre odpočinok, prechádzky v prírode a osobnú modlitbu.

poRADENSTVO

Účastníci môžu využiť možnosť osobného rozhovoru a modlitby so skúsenými kresťanskými poradcami.

Obsah poradenského rozhovoru a modlitby nie je viazaný na tému víkendu. Účastník môže požiadať o modlitbu za oblasť, ktorú chce.

 

1. Čo robí kresťanskú rodinu kresťanskou

2. Nebezpečenstvo zákonníctva v kresťanskej rodine

3. Nadchnime deti pre Božie Slovo

4. Generácia Z alebo naše deti rozmýšľajú trochu inak ako my

5. Rebélia v puberte – problém verzus výzva

6. Naša výchova ako spolupráca s Bohom pre Boha

REGISTRAČNÝ POPLATOK

 

  • 80 EUR /  2 200 CZK  s ubytovaním

Registračný poplatok obsahuje: platbu za ubytovanie na 3 noci (št-ne), stravu (od večere vo štvrtok do obeda v nedeľu), konferenčný poplatok.

Spôsob úhrady

  • prevodom alebo poštou na účet v SR: 1503586351/0200, var. symbol 5511, do poznámky uveďte: meno a priezvisko, IBAN: SK3902000000001503586351, Adresa: Mládež pre Krista-Slovensko, Pavlovičovo nám. 45, 080 01 Prešov

  • prevodom na účet v Čechách: 228069709/0300, var. symbol 5511, do poznámky uveďte: meno a priezvisko

UBYTOVANIE

Ubytovanie pre účastníkov zabezpečujeme na Ranči Kráľova Lehota, prípadne v blízkych ubytovacích zariadeniach, ak kapacita Ranča nepostačuje pre ubytovanie všetkých účastníkov.

Upozornenie!

Na tento pobyt nie je možné prísť so zvieratami (psy, mačky, králiky a pod).

Prosíme vás, zoberte si so sebou prezúvky.

Jazdenie na koňoch

Počas všetkých akcií na Ranči v Kráľovej Lehote vám ponúkame možnosť jazdenia na koňoch. Ak sa prihlasujete na akcie organizované MPKS a máte túžbu jazdiť na koňoch, napíšte to do poznámky v prihlasovacom formulári.

 
MIESTO: RANČ KRÁĽOVA LEHOTA

Na Ranči sa odohráva veľké množstvo zaujímavých akcií a je možne si aj prenajať Ranč, chatku alebo izbu počas roku.

Viac informácií nájdete na našej internetovej stránke:

Doprava na ranč

Ranč Kráľova Lehota je vzdialený 4,5 km od obce Kráľova Lehota. Vlakové a autobusové spojenie je len do obce Kráľova Lehota, ďalej je potrebné pokračovať autom.

V prípade, že potrebujete odvoz z Kráľovej Lehoty na Ranč, kontaktujte pred príchodom do Kráľovej Lehoty personál Ranča na telefónnom čísle +42144 522 14 70. Zabezpečia vám dopravu autom. Príspevok na jednu cestu autom je 2 €/auto.

EMAIL: novadna@mpks.sk

PRIHLASOVANIE

Po odoslaní prihlášky vám príde potvrdzujúci mail o jej prijatí a informácie o platbe. Ak mail nedostanete, skontrolujte si spam, ak ho nenájdete ani tam, odošlite prosím prihlášku ešte raz.
Prihláška je akceptovaná po vyplnení prihlasovacieho formuláru a úhrade registračného poplatku.

REGISTRAČNÝ POPLATOK
50 € / 1375 CZK
Registračný poplatok zohľadňuje aktuálnu situáciu, ktorá priamo ohrozuje budúcnosť našej služby. Súčasťou poplatku je aj príspevok na činnosť služby Nová DNA. Ďakujeme za pochopenie.

ZRUŠENIE PRIHLÁŠKY
Stornopoplatok za zrušenie prihlášky je 20 €. Pri zrušení prihlášky po uzávierke sa poplatok nevracia, preto si skúste nájsť za seba náhradu.

VYUČUJÚCI A TÍM

VlastISLAV Beňa

Riaditeľ MPKS

Zuzka Kostohryzová

Koordinátorka a lektorkA

Albínka Beňová

Lektorka a vedúCa vyslobodzovacej služby

Slavomír Poloha

Lektor,poradca, kazateľ CB

Martina Polohová

Lektorka a poradkyňa

Lýdia Rišová

Vedúca vo chválach

Johanka Jendlová

Husle

SLUŽBA
MLÁDEŽE PRE KRISTA - SLOVENSKO

Aby ľudia mohli poznať Ježiša osobne.